Jdi na obsah Jdi na menu

Deset vítězství posledního desetiletí, na která se nezapomíná

21. 8. 2013

10-let-hokej-sumperk.jpgBěhem desetiletého působení společnosti Hokej Šumperk 2003 vybojovali Draci nespočet vítězství. Mnohá z nich jsou již zapomenutá a na některá se bude vzpomínat ještě dlouhou dobu. Naše redakce vybrala z každého soutěžního ročníku vždy jedno slavné vítězství, o kterém si myslí, že bylo v té dané sezóně nejlepší, nejpřekvapivější, nejúžasnější….

2003/04
4.3.2004 - Kvalifikace o 2. ligu – 2. kolo
Hokej Šumperk 2003 – HHK Velké Meziříčí 3:2
Prvním velkým zápasem, který nechal vzpomenout na staré časy, byla odveta kvalifikačního utkání s Velkým Meziříčím. Draci museli dotahovat tříbrankovou ztrátu z prvního utkání a těsně před koncem se jim to téměř podařilo. Holíkova dělovka však letěla těsně vedle a vzápětí hosté vstřelili gól při power play a postoupili tak do dalšího kola kvalifikace o 2. ligu. Na tohle utkání přišla neuvěřitelná návštěva 2500 diváků.

2004/05
12.1.2005 - 2. liga – východ, nadstavbová část
Hokej Šumperk 2003 – HC TJ Šternberk 6:4 (nedohráno, 5:0 kontumačně)
I když samotný hokej mnoho hokejové krásy nepobral, zapsalo se toto tradiční derby do paměti fanoušků jiným způsobem. V čase 57:34 totiž hlavní rozhodčí ukončil utkání pro napadení čárového rozhodčího hostujícím trenérem Martinem Palinkem při hromadné bitce obou mužstev. V utkání bylo uděleno neskutečných 317 trestných minut a disciplinární komise ČSLH rozhodla o jeho kontumaci ve prospěch Šumperka.

2005/06
11.2.2006 – 2.liga – východ, čtvrtfinále
HC TJ Šternberk – Hokej Šumperk 2003 4:6
V tomto utkání, stejně jako v celé čtvrtfinálové sérii, se šumperským hokejistům příliš šancí nedávalo, přesto dokázali favorizovaný Šternberk potrápit. Ve třetím utkání série Draci s velkým množstvím hlučných fanoušků, kteří doslova obsadili šternberskou „stodolu“, porazili po parádním utkání domácí 4:6 a ujali se vedení v sérii 1:2.

2006/07
29.3.2007 – 2. liga – východ, 4. finále
SHK Hodonín – Hokej Šumperk 2003 1:4
Dnes již památné utkání finále 2. ligy, po jehož skončení mohli hráči spolu s pěti sty šumperskými fanoušky slavit vytoužený postup do 1. ligy. Ti těsně po utkání vtrhli na ledovou plochu a rozpoutali tak karneval, který pokračoval ještě v ulicích Šumperka až do dopoledních hodin.

2007/08
16.1.2008 – 1. liga, základní část
HK Jestřábi Prostějov – Hokej Šumperk 2003 2:3ts
V této sezóně si hráči ani fanoušci moc radosti neužili. Jedním z mála světlých okamžiků bylo utkání v Prostějově, především jeho úplný závěr. V čase 59:58 vyrovnal obránce Jiří Paška a poslal utkání do prodloužení. To rozhodnutí nepřineslo a na řadu přišli samostatné nájezdy, které svými originálními zakončeními rozhodli útočníci Jan Fadrný a Robin Kovář.

2008/09
29.3.2009 – 2. liga – semifinále
VHK Vsetín – Salith Šumperk 0:3
Před téměř pětitisícovou návštěvou Draci na vsetínském Lapači odvrátili pohromu vyřazení a po taktickém výkonu vyhráli 0:3 a srovnali stav série na 2:2. V tomto utkání zazářil hlavně brankář Lukáš Daněček, pro něhož to byl první zápas play-off, který chytal od začátku. Svou šanci chytil za vlasy a zkušenějšího Pavla Maláče už do branky nepustil.

2009/10
9.1.2010 – 1. liga, nadstavbová část
HC Olomouc – Salith Šumperk 3:7
Málo vídaný obrat předvedli Draci v krajském derby v Olomouci. Během první třetiny prohrávali již 3:0, pak se ale začali dít neskutečné věci. Těsně před koncem první třetiny vypadl na zimním stadionu proud a po opětovném rozsvícení světel na led nastoupila úplně jiná mužstva. Ještě během druhé třetiny Draci otočili stav na 3:4 a poslední třetině dokonali dílo zkázy a nadělili favorizovanému soupeři debakl 3:7.

2010/11
26.3.2011 – baráž o 1. ligu
Salith Šumperk – IHC Komterm Písek 6:3
Další famozní obrat, navíc v důležitém utkání baráže o 1. ligu. Po dvou třetinách byl stav 1:3 ve prospěch hostujícího celku. Během poslední třetiny se ale jihočeši upekli v šumperském pekle a v rozmezí 42. až 48. minuty inkasovali 4 branky. Vítězství pak na konci zápasu pojistil střelou do prázdné branky Holík.

2011/12
19.9.2011 – 1. liga, základní část
Piráti Chomutov – Salith Šumperk 3:4sn
Po divokých výprascích na ledě Chomutova přišla po letech konečně první výhra. Draci dokázali na ledě největšího favorita první ligy hrát vyrovnanou partii a po normální hrací době byl stav 3:3. Dvěma brankami se blýskl Roman Meluzín a nájezdovou loterii rozhodl Daniel Vrdovec.

2012/13
1.12.2012 – 1. liga, základní část
HC Olomouc – Salith Šumperk 4:5sn
Parádní podívanou shlédli fanoušci v dalším krajském derby. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a už to vypadalo, že body zůstanou na Hané. V tom ale přišel zkrat olomouckého brankáře Kašíka, který úmyslně vychýlil branku ze své pozice a 10 vteřin před koncem bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Dan Vrdlovec a bylo srovnáno. V následném prodloužení branku nepřineslo a v nájezdech rozhodl obět Vrdlovec.