Jdi na obsah Jdi na menu
 


2016 - dosud Restart

15. 1. 2017

Sezóna 2016/2017

Po loňském sestupu z 1. ligy nezůstal v mužstvu kámen na kameni. Většina  opor odešla za lepším angažmá a v Šumperku zůstalo pouhé torzo. Z loňského kádru zůstali pouze obránci Sedlák s Drtilem a útočníci Ostřanský a Hroch. Vedení klubu tak muselo sehnat kompletně nové mužstvo, které by bylo v soutěži konkurenceschopné. Do svého mateřského klubu se tak vrátili Vachutka, Matějka, Fischer, Cink, Langr a Navrátil.  Dále přišli brankáři Zavadil a René Svoboda, obránci Janota, Ďurkáč a Řezáč a útočníci Vymazal se Sedláčkem, kteří již v klubu působili v minulosti. 

Klub také změnil název na "Draci Šumperk" a po dvaceti letech také logo klubu. Velmi rušné léto navíc podtrhla první etapa rekonstrukce zimního stadionu, během které se modernizovala technologie chlazení, ledová plocha a mantinely.

Velké vrásky na čele ředitele klubu udělal nečekaný odchod dlouholetého trenéra a sportovního ředitele Radka Kučery týden před začátkem mistrovských bojů. Vše vyřešil rychle "upečený" příchod Aleše Flašara.

Cílem pro tuto přelomovou sezónu bylo vyhlášeno čtvrté místo po základní části a účast v semifinále play-off. Cíl se od prvních kol dařilo naplňovat, ovšem nevyrovnanost výkonů donutila vedení klubu ke změnám v sestavě. Mužstvo museli opustil např. Navrátil, Tomek, Pavlovský nebo Brida. Místo nich přišli Fišera, Králík, zkušený Zdeněk Novosad a především brankář Hynek Kůdela, který se se svými nadstandartními výkony stal rozdílovým hráčem. 

Draci po základní části skončili na slušném třetím místě s pouze tříbodovou ztrátou na druhou Porubu. Ve čtvrtfinále tak narazili na velmi nepříjemného soupeře z Valašského Meziříčí, na jehož ledě nevyhráli v základní hrací době už 13 let. Nakonec však těžkou sérii zvládli a vyhráli jí 4:2 na zápasy. Zlomeno bylo také prokletí meziříčského stadionu, kde Draci vyhráli všechna tři odehraná utkání.

V semifinále čekal šumperské hokejisty ofenzivnější soupeř - Poruba. První dva zápasy poznamenaly velmi smolné okamžiky. Draci v obou zápasech vedli v poslední třetině o dvě branky, ale oba zápasy těsně prohráli. Zvláště vítězná branka Poruby 15 vteřin před koncem utkání v Šumperku byla krutým trestem. Draci tak byli po dvou utkáních na pokraji vyřazení. Třetí utkání hrané v Porubě však Draci zvládli na jedničku (výhra 2:4) a v dalším nervózním utkání v Šumperku zvítězili 2:1 a srovnali sérii. V rozhodujícím utkání v Ostravě už ale unavení a zraněními oslabení Draci neuspěli a po prohře 4:1 pro ně sezóna skončila. V konečném zúčtování skončili Draci na třetím místě, což bylo v této přelomové sezóně považováno za úspěch.

 

Související odkazy

2016/17 - 2. liga - sk. východ

20162017.jpg

24.9.2016 Draci Šumperk - HC RT Torax Poruba 2011 4:3p

2. liga - sk. východ